![]() |
"Johnny and Oliver" Digital ATC Collage by *itKuPiLLi* 2012 |
Take a Word Challenge theme for this week is old fashioned. I arranged today my photo archives and collected the photos of our pets in one file. There are so incredible fun faces, so I wanted to use couple of those right away and this challenge was perfect for that. Our boys, aren´t they adorable couple?
***
Järjestelin tänään valkokuva-arkistoista ja poimin niistä lemmikkien kuvat yhteen kansioon. Siellä on niin mainioita ilmeitä, halusinkin jo heti käyttää niistä pari naamaa Take a Word haasteeseen, joka on tällä kertaa vanhanaikainen. Eikö noi meidän pojat olekin aika vastustamattoman sulonen pari?
So interesting and beautiful. I am so glad I stumbled on to this blog. Take care, Darcy
ReplyDeleteThank you Darcy and I´m also very gland you stumbled here. Always nice to meet new friends. :)
DeleteScary thought! Cat people - good movie ;) And even better music! Here's a link to a morning dose of Bowie:
ReplyDeletehttp://www.youtube.com/watch?v=YWX_MFNOL_Y
Joo, aika pelottava ajatus, jos on nähnyt Cat people leffan. Ja minähän olen nähnyt sen useita kertoja. Ja siinä on yksi lempinäyttelijöistäni eli Malcolm McDowell. Ihana mies.
DeleteJa mitä tulee tohon biisiin, se on I.H.A.N.A!! Moroderin ja Bowien yhteistyö kantoin upean hedelmän, tosin koko soundtrack on hyvä. Mulla oli se aikoinaan vinyylinä. Ehkäpä pitäis ladata se nyt taas kuunteluun. Mutta kiitos tästä musahetkestä. Nautin aina niin ton biisin kuuntelusta...ok, nyt on varmaan aika jo rauhoittua. ;)
Voi kuinka hurmaavat sällit :D
ReplyDeleteMä oon tuijotellut noita poikia tossa kuin ylpeä äiti. ;)
DeleteAivan ihanat.
ReplyDeleteKiitos Arleena, on ne ihania poikia. ;)
DeleteVoi miten on hauskat heput siinä. :-)
ReplyDeleteKiitos Unelma. :))
DeleteHihi, Johnny kuin Beatrix Potterin piirtämä ja Oliver kuin nuori Jim Morrison... - On sinulla ihanat kissat! ♥ ;D
ReplyDeletehihi, Irwikissi, sitähän olinkin just tsekkailemassa, Johnny on ihan ilmetty Tom-kitten. Ja taidat olla oikeassa Ollin suhteen, Jim Morrisonia muistuttaa monessa mielessä. Ja täytyy myöntää, mulla on ihanat kisupojat. No, onhan meidän 3 kisuneitiäkin ihania, mutta jotenkin noi pojat tahtoo varastaa shown. ;)
DeleteIhana, nuo kissojen ilmeet aivan loistavat Toinen on hieman surullisen näköinen ja niin luttana:)
ReplyDeleteKiitos Henrietta. Toi luttana näyttää surulliselta vaaleiden silmäripsien takia, sen katse on todella vetoava. ;)
DeleteAaaaaaaah, cuuuuuute! :-)
ReplyDeleteThaaaaank youuuu, Planet Susannia. :))
DeleteVoi miten mainio kuva. Kyllä sait hyvät ilmeet kuvaan ja mitkä asusteet. Kyllä tuolla kadulla on kelvannut kuljeskella ja ihmetellä =)
ReplyDeleteKiitos Birgitta. Voi, noita ilmeitä löytyy niin paljon, pitää vaan etsiä sopivat puvut. ;)
DeleteAivan mahtavat ilmeet! Sopii täydellisesti kuvaan :D
ReplyDeleteKiitos MaaMaa. Se on jännä miten noi eläinten ilmeet muuttuu, kun niille pukee vaatteet päälle. Ovat todella kuin kaksi pikku poikaa. ;)
Deleteihana! sulla on upee visuaalinen silmä <3
ReplyDeleteAivan ihana ! Mielettömän ilmeikkäät kasvot kissoilla ja sopivat tuohon pohjaan mainiosti. Täällä oli muutenkin kaikkea mielenkintoista, jään tonkimaan :)
ReplyDelete