Värikollaasihaasteen aihe on KEVÄT
Tykkään kaikista vuodenajoista, mutta jos niistä olis ihan pakko olis valita kaikkein rakkain, niin se olis sitten kevät. Täällä Kaliforniassakin on kevään tuntua, muttei se ole kyllä verrattavissa sellaiseen kevääseen, joka koittaa lumen ja pakkasen jälkeen. Täältä puuttuu lumen alta paljastuva maa ja kevätpurojen solina. Jotkut puut täälläkin sentään pudottaa lehtensä talveksi ja nyt keväällä niiden heleän vihreät silmut tuo kevään tuntua. Täälläkin kevät on suosikki vuodenaikani, koska vielä ei ole liian kuuma, kuten kesällä ja yöt ainakin on viileitä. Ja luonto on vielä raikas ja vihreä. Lisää keväisiä kollaaseja täällä.
***
The Color Collage Challenge for this week is SPRING. My favorite time of the year. Even thought it´s not the same here in California, than in Finland. But I spring here as well. It´s not yet too hot, at least the night are cool. And the nature is still green and fresh.
Ihan samaa voisin täälläkin sanoa keväästä,vaikka tuo lyhyt talvi täällä miellyttää vieläkin enemmän.
ReplyDeleteIhanan herkulliset värit kollaasissasi:)
Kiitos Yaelian. Kyllä täälläkin talvi on ilmojensa puolesta parasta aikaa, keväässä on parasta ehkä tuoksut. :)
DeleteKarkkivärejä, nam!!
ReplyDeleteKevät on luonnon karkkikauppa. ;)
DeleteVoi ei, en kestä tätä ihanuutta kollaasissasi - ihan kyyneleet nousi silmiin ja ikävä kevääseen!!!!
ReplyDeleteKiitos Maikki ja eiköhän se kevät ala sieltä pikku hiljaa sinnekin hiipiä. ;)
DeleteOn aina kivaa käydä tässä blogissa. Ihanat värit.
ReplyDeleteKiitos Anna. Tosi kiva kuulla. ;)
DeleteHempeät ja keväisen viattomat! Näitä värejä etsin, mut-ku-miul-ei-oo. Siksi luoksesi on aina kiva tulla! Kaunis kollaasi.
ReplyDeleteKiitos Kaari. Mulla kyllä näitä hempeitä pastelleja kuva-arkistoissa piisaa. ;)
DeleteIhanat keväiset karkkivärit, tykkään!
ReplyDeleteKiitos. :))
DeleteTämä on ihana!
ReplyDeleteKevät saapuu hempeänä ja valloittavana aina uudelleen ja uudelleen.
Kiitos ja eihän se kevät ole koskaan jäänyt tulematta. ;)
DeleteIhanan kevaisia vareja!
ReplyDeleteKiitos Tibs. :))
DeleteJee, kevät! Pois valkoinen!
ReplyDeleteEiks ne värit just valkoisen jälkeen näytä kaikkein ihanimmilta. ;)
DeleteIhania yksityiskohtia ja niin karkkivärit!!!! <3
ReplyDeleteKiitos Pieni Lintu. :))
DeleteNiin kaunista kevättunnelmaa. Tulee taas hyvä mieli.
ReplyDeleteKiitos Caijsa ja väreillä on todella voimaa. ;)
DeleteAuts, tiesin, että täällä on ihanat värit keväälle. Herkullista suorastaan!
ReplyDeleteheh, no nää on taas just niin mun värejä. ;)
DeleteSuloiset kevään värit. Tästä tulee oikein hyvälle mielelle.
ReplyDeleteKiitos Unelma ja iloiset värit kyllä piristää mieltä. ;)
DeleteMainiosti sanottu Itkupilli "Kevät on luonnon karkkikauppa" ;)
ReplyDeleteKiitos Ari. :))
DeleteTuli tuosta kertomastasi mieleen, että tiedätkö mikä sinä itse olet värivuodenajoissa? Minä olen kesä, tarkalleen ottaen suomeksi ilmoitettuna "taivaaansininen kesä" ja alkuperäisen nimen mukaan True Azure Summer. Sinisestä en niin kauheasti välitä vaatteissa, vaikka palettini on täynnä kaikenlaisia viileitä sinisen sävyjä. Onneksi löytyy myös paljon viileitä punaisia ja liilan sävyjä. niissä viihdyn huomattavasti paremmin. No, tämä meni nyt vähän ohi kollaasiaiheen, mutta kuitenkin. Kävin jo facebookin kautta kurkkimassa tätä ja ihastuin taas ikihyvästi! Minusta keltainen on heleän vihreän lisäksi ehdoton kevään ykkösväri.
ReplyDeleteMä olen kanssa kesä, tarkemmin en sitä muista. Ja tykkään kyllä just sellaisesta väripaletista, eli pidän noin pääsääntöisesti enemmän viileistä kuin lämpösistä väreistä. Taivaansininen on lempivärini. Meille taitaa sitten sopia aika samanlaiset värit. ;)
DeleteIhanan karkkinen kevät. Tuli oikein hyvälle tuulelle kollaasiasi katsellessa.
ReplyDeleteKiitos Minttu. Sun nimi sai mut nyt kanssa hyvälle tuulelle, olen tosi paljon viimeaikoina taas innostunut mintunvihreästä. ;)
DeleteMinä olen vuodenajoista talvi ja talvivaattet, musta, valkoinen ja kylmät sävyt sopivat minulle. Ja kai se näkyy blogissanikin ;-)
ReplyDeleteSilti nautin erityisesti keväästä, luonnon heräämisestä, pehmeistä väreistä. Olet tavoittanut juuri ne kollaasiisi. Nautittava!
Mulla oli aikoinaan hiukset värjätty mustaksi ja silloin mulle sopi hyvin talven väripaletti, mutta nykyisin kun olen lähempänä omaa hiusväriäni, niin selvästi talven värit on liian voimakkaita. Mutta ne on upeita, kelle sopivat. ;)
DeleteIhana valoisuus ja ihanat värit ja ihanat teipit :)
ReplyDeleteKiitos, kiitos, kiitos Päivi. ;)
DeleteTässä kollaasissa on juuri ne värit, mitä kevääseen kuuluukin. Hempeää ja uutta elämää hamuavaa.
ReplyDeleteKiitos Aina, juuri tuollaisina minäkin kevään värit näen. ;)
DeleteAivan ihanat kevätvärit :)
ReplyDeleteKiitos Kati. :))
Delete